W szkole w Trzciny oddano wyremontowaną salę gimnastyczną i krytą bieżnię.
W poniedziałek (20 czerwca) oficjalnie oddano do użytkowania wyremontowaną salę gimnastyczną i przewiązkę z krytą bieżnią w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Teraz młodzież szkolna, a przede wszystkim uczniowie działającego tu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, będą mogli ćwiczyć i trenować na bieżni o takich samych parametrach jak na stadionie lekkoatletycznym.

Remont sali gimnastycznej wraz z przewiązką wykonano w ramach zadania: "Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego". Prace obejmowały m.in. demontaż starych nawierzchni oraz wykonanie nowych z pełnego poliuretanu "Full Pur" wraz z wykonaniem linii.

Koszt realizacji inwestycji to 273 985 zł, przy dofinansowaniu z Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2021 w wysokości 50 %.

Starosta Jasielski Adam Pawluś, podziękował rządowi RP za przyznane środki oraz parlamentarzystom za poparcie. - Nowa nawierzchnia bieżni oraz sali gimnastycznej będzie o takich samych parametrach jak bieżnia na stadionie lekkoatletycznym. Dla zawodników jest to bardzo ważne, ponieważ takie warunki są również na bieżniach, na których rozgrywane są zawody rangi mistrzowskiej - mówił starosta.

szkoła w Trzcinicy

Podkreślał, że samorząd Powiatu Jasielskiego, jako właściciel obiektu, stara się inwestować w jego infrastrukturę i zaplecze sportowe. Przypomniał, iż w 2018 roku zmodernizowano stadion lekkoatletyczny. Teraz jest tu sześciotorowa bieżnia dla biegów średnio i długodystansowych oraz ośmiotorowa do sprintu o nawierzchni syntetycznej. Poza tym, na stadionie znajduje się skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Na stadionie znajdują się także rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. Powiat planuje także utworzenie w Trzcinicy Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury, zrealizowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych. To centrum sportowo-rekreacyjne ma pełnić trzy podstawowe funkcje: sportową, kulturalną oraz rekreacyjną.

W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in.: Maria Kurowska - Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Stanisław Pankiewicz - Wicestarosta, Jan Muzyka - Etatowy Członek Zarządu, Katarzyna Koś - Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Marek Bara - Wicedyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Tomasz Wojtas - trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.