Franciszkanin z klasztoru i parafii św. Antoniego w Jaśle jest chory na koronawirusa. Pozostali zakonnicy zostali objęci kwarantanną. Sanepid w Jaśle poszukuje osób, które na początku sierpnia przyjmowały w kościele oo. Franciszkanów komunię świętą.
- „W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność, posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona” - informują na swojej stronie internetowej ojcowie franciszkanie.

Kościół nie będzie zamknięty. W niedzielę, 9 sierpnia, msze święte zostaną odprawione przez duchownych nie mających styczności z franciszkanami. Nabożeństwa odbędą się dzisiaj (9 sierpnia) o godzinie 6, 7:30, 9, 10:30 i 12. Po południu nie będzie mszy świętych w kościele oo. Franciszkanów.
Natomiast od 10 do 14 sierpnia, czyli do poniedziałku do piątku, msza święta w kościele będzie odprawiana tylko o godzinie 8:00.

- „Posługę pełnią kapłani nie mający z nami styczności. W tym czasie nie będzie spowiedzi, pozostałe Msze św. wg zamówionych intencji będą odprawione przez ojców w kaplicy zakonnej, prosimy rodziny o duchową łączność i wyrozumiałość. Kościół będzie otwarty. Prosimy o modlitwę w intencji naszej franciszkańskiej wspólnoty” - napisał na stronie internetowej jasielskich franciszkanów o. Paweł Sroka, gwardian i proboszcz parafii św. Antoniego.

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem COVID-19 w klasztorze franciszkanów w Jaśle, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle Zbigniew Paja zwraca się do osób, które przyjmowały komunię świętą podczas mszy odprawianych 3 sierpnia (poniedziałek) o godz. 14:00 (pogrzeb) i w tym samym dniu o godz. 18:00, a także 4 sierpnia (wtorek) o godz. 6:30, o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle pod numerami telefonów: alarmowy 500 544 035 oraz (13) 446 30 08 w godz. 7:30 - 15:00.