Nie żyje motocyklista, który w Skołyszynie na DK28 czołowo zderzył się z samochodem osobowym.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (22.06) około godz. 17:45 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Skołyszyn.

- Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie czołowo zderzył się z samochodem osobowym marki Jaguar - poinformował komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Wypadek w Skołyszynie

Siła zderzenia była ogromna, o czym świadczą uszkodzenia zarówno motocykla jak i samochodu. 47-latek kierujący motocyklem, mieszkaniec gminy Skołyszyn, nie miał szans, zmarł na miejscu wypadku.

Droga krajowa w Skołyszynie jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 21. Dla samochodów osobowych objazdy zorganizowano przez miejscowość Lisów. Samochody ciężarowe muszą czekać na odblokowanie trasy.

[AKTUALIZACJA]


Utrudnienia zakończyły się około godz. 22:30.

[AKTUALIZACJA]


- Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 47-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym jaguarem, którym kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń. Niestety kierujący motocyklem mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Sporządzono także dokumentację fotograficzną. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora, ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania - przekazał w czwartkowy poranek komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.