Starosta Jasielski Adam Pawluś spotkał się w Bieszczadach z premierem Mateuszem Morawieckim
W piątek (1 lipca) w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie samorządowców z Podkarpacia z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Uczestniczył w nim Starosta Jasielski Adam Pawluś, który podziękował Premierowi za ogromne środki, które trafiły do Powiatu Jasielskiego.

W spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich: Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki i Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, starostowie z Podkarpacia oraz samorządowcy z powiatów bieszczadzkich.

W słowach skierowanych do samorządowców Premier mówił głównie o zrównoważonym rozwoju, podkreślając konieczność wspierania samorządów, które nie miały do tej pory możliwości realizacji dużych zadań inwestycyjnych.

Z kolei Starosta Adam Pawluś dziękował za środki, które trafiły do Powiatu Jasielskiego. Mówił także o problemach związanych z realizacją programu Polski Ład, w szczególności o dostawach autobusów dla Powiatowo - Gminnego Związku Komunikacyjnego Jasiel. Wspomniał również o konieczności utworzenia linii kolejowej Nr 166 Dębica - Jasło, która pozwoli znacznie skrócić czas przejazdu do Rzeszowa, Krakowa i dalej do innych miast w centralnej Polsce i w Europie. Jej budowa ma kluczowe znaczenie dla rozwoju nie tylko Powiatu Jasielskiego, ale także Bieszczad i południowo-zachodniej części Podkarpacia.

Na pamiątkę spotkania Starosta przekazał Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu obraz Matki Boskiej Saletyńskiej, patronki dębowieckiego sanktuarium, z prośbą o opiekę i błogosławieństwo przy podejmowaniu trudnych i odpowiedzialnych dla Polski decyzji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.