Organizatorzy kampanii "Bezpieczny przejazd" postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach.
Przejazdy kolejowe w infrastrukturze drogowej są miejscami, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie powinni kierować się rozsądkiem, a przede wszystkim przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, to główne przewinienia kierowców samochodów. Podobnie zachowują się często piesi i rowerzyści.

Policja, podobnie jak w latach ubiegłych, jest partnerem kampanii "Bezpieczny przejazd" prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na terenie powiatu jasielskiego, policjanci włączyli się w realizację działań informacyjno-prewencyjnych, które będą realizować cyklicznie w każdy piątkowy poranek, w rejonach przejazdów kolejowych. Wzmożone działania potrwają do końca wakacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.