W Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat
W niedzielę (10 lipca) na stadionie przy starym kościele w Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat, który tradycyjnie przyciągnął tłumy mieszkańców Gminy Jasło i okolic rozmiłowanych w muzyce folklorystycznej.

W centrum uwagi tego wydarzenia kulturalnego, którego organizatorami był Wójt Gminy Jasło i Gminny Ośrodek Kultury znalazły się występy kapel ludowych z regionu karpackiego. Nie zabrakło także degustacji tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Jasło, Stowarzyszenie Trzcinica Razem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle.

Wyśmienite domowe wypieki, tradycyjnie wykonane potrawy i inne smakołyki rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki a w powietrzu unosił się zapach pieczonej kiełbaski i ziemniaków z ogniska. Dodatkowym atutem imprezy były stoiska lokalnych twórców rękodzieła, na których można było nabyć jedyne i niepowtarzalne "dzieła sztuki". Przy tej okazji uczestnicy festiwalu mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Doroty.

Na scenie można było podziwiać występy między innymi: Kapeli Ludowej Łużnioki, Kapeli Ludowej Rymanowianie, Kapeli Lachowskiej, Kapeli Ludowej Pilźnianie, Kapeli Ludowej Duklanie, Kapeli Zastawnych z Brzostku, Kapeli Ludowej Jaślanie i Trzcinicoki. Gościem specjalnym była Kapela Ludowa Dżereło z Ukrainy. Dodatkowa atrakcją imprezy były przejazdy zaprzęgów konnych oraz giełda ogrodnicza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych rolników oraz pasjonatów ogrodnictwa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.