W Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat
W niedzielę (10 lipca) na stadionie przy starym kościele w Trzcinicy odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat, który tradycyjnie przyciągnął tłumy mieszkańców Gminy Jasło i okolic rozmiłowanych w muzyce folklorystycznej.

W centrum uwagi tego wydarzenia kulturalnego, którego organizatorami był Wójt Gminy Jasło i Gminny Ośrodek Kultury znalazły się występy kapel ludowych z regionu karpackiego. Nie zabrakło także degustacji tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Jasło, Stowarzyszenie Trzcinica Razem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle.

Wyśmienite domowe wypieki, tradycyjnie wykonane potrawy i inne smakołyki rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki a w powietrzu unosił się zapach pieczonej kiełbaski i ziemniaków z ogniska. Dodatkowym atutem imprezy były stoiska lokalnych twórców rękodzieła, na których można było nabyć jedyne i niepowtarzalne "dzieła sztuki". Przy tej okazji uczestnicy festiwalu mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Doroty.

Na scenie można było podziwiać występy między innymi: Kapeli Ludowej Łużnioki, Kapeli Ludowej Rymanowianie, Kapeli Lachowskiej, Kapeli Ludowej Pilźnianie, Kapeli Ludowej Duklanie, Kapeli Zastawnych z Brzostku, Kapeli Ludowej Jaślanie i Trzcinicoki. Gościem specjalnym była Kapela Ludowa Dżereło z Ukrainy. Dodatkowa atrakcją imprezy były przejazdy zaprzęgów konnych oraz giełda ogrodnicza, która cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych rolników oraz pasjonatów ogrodnictwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.