Policjant z Jasła zajął wysokie miejsce w klasyfikacji służb mundurowych podczas zawodów "Susz Triathlon 2022".
O zawodach triathlonowych w Suszu na Warmii i Mazurach słyszał każdy, kto uprawia tą wymagającą dyscyplinę sportową. To najstarsze i najbardziej rozpoznawalne imprezy sportowe w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę Polskiego Triathlonu. W dniach 1-3 lipca br., na Warmii i Mazurach odbyła się kolejna edycja zawodów, w której udział wzięło około 1000 uczestników.

W mocno obsadzonej kategorii służb mundurowych, po raz pierwszy w zawodach, wystartował asp. szt. Łukasz Machowski - technik kryminalistyki jasielskiej komendy Policji, który przygodę z triathlonem zaczął w 2019 roku i dotychczas rywalizował na dużo krótszych dystansach. Decydując się na udział w Susz Triathlonie na dystansie ½ IRONMEN, miał do pokonania trasę pływacką na Jeziorze Suskim o długości 1,9 kilometra, 90 kilometrową trasę rowerową i prowadzącą do mety 21 kilometrową trasę biegową.

Łukasz Machowski

W trudnych upalnych warunkach pogodowych pokonał ten dystans w czasie 4 godz. 58 min. zajmując tym samym wysokie 5 miejsce.

Jasielski reprezentant mówi o triathlonie, że to ciężka, ale zarazem piękna dyscyplina sportowa, która wymaga wielu godzin treningów oraz różnych wyrzeczeń. Może ją uprawiać dzięki wsparciu najbliższych, którzy go w tym bardzo dopingują. Osiągnięty wynik dał mu dużą satysfakcję, ponieważ był to jego pierwszy start na dystansie ½ IRONMAN, do podium zabrakło zaledwie 3 minut, udało mu się jednak złamać barierę 5 godzin w tych upalnych ciężkich warunkach atmosferycznych. Za swój cel stawia sobie poprawienie osiągniętego rezultatu w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Suszu na dystansie ½ Ironmana oraz pokonanie w przyszłości pełnego dystansu Ironmana .

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.