Tereny zielone na "Przystanku Kwiatowa" zmieniły się w średniowieczny gród.
Mieszczanie, dworzanie, damy dworu i rycerze zawitali do Jasła w niedzielę (10 lipca). Tereny zielone na "Przystanku Kwiatowa" zmieniły się w średniowieczny gród. Milusińscy mogli poznać wiele ciekawych zabaw z danych czasów. Nie zabrakło również namiotu edukacyjno - profilaktycznego. Spotkanie odbyło się w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych w Jaśle.

spotkanie z dziećmi

Dzieci z ciekawością zapoznały się ze zwyczajami i strojami średniowiecznych mieszczan, rycerzy i dworzan. Animatorzy z Agencji Artystycznej Amatum, zaprezentowali także pokazowe walki rycerzy. Chętni w namiocie rycerskim mogli wysłuchać opowieści o tym, jak powstawały miecze, kolczugi, tarcze czy zbroje. Ci najbardziej odważni mogli założyć na głowy hełmy, wziąć do rąk miecz czy tarczę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kuglarskie, strzelania z łuku do tarczy czy warsztaty tańców średniowiecznych.

spotkanie z dziećmi w Jaśle

Wiele emocji wywoływały także zainscenizowane potyczki rycerzy. Obecni gromkimi okrzykami dopingowali swoich faworytów do walki. Ogromne wrażenie na dzieciach i ich opiekunach wywołały pokazy średniowiecznej broni palnej, w tym wystrzały z armatki. Na koniec spotkania animatorzy wykonali piękny pokaz żonglerki chorągwiami.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 - 2025.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.