Festiwal muzyczny "Rock in Jasło", odbędzie się 30 lipca na terenie ośrodka rekreacyjnego "Kwiatowa" w Jaśle.
Wszystkich miłośników mocnego brzmienia zapraszamy w sobotę, 30 lipca, na festiwal muzyczny "Rock in Jasło", który rozpocznie się o godz. 16 na terenie ośrodka rekreacyjnego "Kwiatowa". Wstęp na koncerty jest bezpłatny, a organizacja festiwalu została sfinansowana z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Główną gwiazdą imprezy ma być żywa legenda mocnego grania w Polsce zespół Illusion, który został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks-She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks-IMTM). W drugiej połowie 1992 r. grupa zagrała kilka koncertów w Niemczech. W maju 1993 r. zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in, w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu, po czym - co stanowiło jedną z nagród Marlboro Rock-in - pojawiła się w Szwajcarii na festiwalu Gampel (gdzie poprzedziła występ Erica Burdona z The Animals). Pierwszy album zespołu - zatytułowany po prostu "Illusion" - znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. (źródło: www.illusion.pl)

Na festiwalowej scenie wystąpią również: Post Proffesion, Materia, Sauerkraut i Krusher.

festiwal Jasło
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.