Jasielskie obchody Święta Policji odbyły się w środę 20 lipca.
Święto Policji obchodzone jest 24 lipca i przypada w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.

Uroczyste obchody Święta Policji w Jaśle, podczas których wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, odbyło się dziś (20.07) przed jasielską komendą. W uroczystości uczestniczyli nie tylko policjantki i policjanci, ale lokalni samorządowcy, rodziny policjantów i zaproszeni goście.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił insp. Robert Wróbel, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle:


Robert Wróbel Komendant
insp. Robert Wróbel, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle

Awanse otrzymało 68 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle - 1 funkcjonariusz w korpusie oficerów starszych, 2 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych, 17 w korpusie aspiranckich, 44 w korpusie podoficerskim oraz 4 w szeregowym. Akty mianowania wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz insp. Robert Wróbel, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle.

Odznaczenia policjantów

W trakcie uroczystości wręczono także funkcjonariuszom Medale 30-lecia NSZZ Policjantów za zasługi i działalność na rzecz NSZZ Policjantów i złote Medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa" wnioskowane przez Prezydium Oddziału Powiatowego ZOSP w Jaśle. Za szczególne osiągnięcia w służbie na rzecz społeczności lokalnej wręczono także wyróżniania burmistrza Jasła i starosty jasielskiego. Starosta wyróżnił asp. sztab. Agnieszkę Bachórz z zespołu dochodzeniowo-śledczego, burmistrz sierż. Artura Marę z referatu patrolowo - interwencyjnego. Insp. Robert Wróbel otrzymał również za zasługi na rzecz kombatantów okolicznościową odznakę.

Odznaczenia policjantów

Okolicznościowe przemówienia wygłosili zaproszeni goście. Najpierw stosowny adres skierowany do jasielskich policjantów odczytał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła:


Ryszard Pabian
Ryszard Pabian, Burmistrz Miasta Jasła

Następnie głos zabrał wicestarosta jasielski Stanisław Pankiewicz:


Ryszard Pabian, Burmistrz Miasta Jasła:


Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem przed budynkiem komendy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~_ona

20-07-2022 14:43 23 20

Skinhead, ksiądz i policjant w jednej osobie! A teraz awans.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.