Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy po raz kolejny realizowali działania wymierzone w nietrzeźwych kierujących. Podczas weekendowej akcji zatrzymali łącznie 7 kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.
W sobotę i niedzielę, na drogach powiatu jasielskiego policjanci wydziału ruchu drogowego realizowali działania pn. "Trzeźwy weekend".

- Cykliczne akcje mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy mogą powodować zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 1064 kierowców. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Troje odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia - poinformował komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Czterech z nich zatrzymanych zostało w Jaśle, dwóch w Woli Dębowieckiej, jeden w Skołyszynie.

W minioną sobotę przed godziną 23, policjanci zostali skierowani na interwencję dotyczącą ujęcia obywatelskiego nietrzeźwej kierującej.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem, jadąc ulicą Kazimierza Wielkiego, nie zachowała należytej ostrożności podczas wjeżdżania na rondo Solidarności i uderzyła w samochód ciężarowy. Niestety podczas próby wycofania uderzyła także w stojące za nią bmw, po czym odjechała z miejsca zdarzenia - relacjonuje komisarz Piotr Wojtunik.

Kierujący bmw pojechał za kierującą volkswagenem i na ulicy Ujejskiego udaremnił jej dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki.

- Okazało się, że siedząca za kierownicą 34-latka była pijana. Policyjny alkomat wskazał w jej organizmie 2,6 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Niebawem jej sprawą zajmie się sąd - dodaje komisarz Piotr Wojtunik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.