Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe. Powodem jest epidemia koronawirusa.
W opublikowanej na stronie internetowej sanktuarium dębowieckiego prośbie o wsparcie w czasie epidemii, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej ks. Paweł Raczyński MS, pisze, że misjonarze chcą przetrwać trudny czas. - "Sercem jesteśmy blisko Was i łączymy się z Wami przez modlitwę, do której możecie się włączyć za pośrednictwem internetu. Od 19 marca trwają u nas „Rekolekcje on-line na trudny czas” prowadzone przez Księdza Biskupa Jana Niemca, w których także możecie uczestniczyć przez transmisję internetową" - czytamy w apelu.

- "Sanktuarium w Dębowcu jest duchowym centrum, do którego przybywacie, aby wypraszać potrzebne łaski u Maryi Pięknej Pani z La Salette. Rozwój tego miejsca, jego piękno i utrzymanie jest dzięki Waszemu wsparciu. Dlatego dziękuję za każdą ofiarę i hojność, której zawsze doświadczaliśmy. Problemy związane z pandemią dotykają wszystkich i jak się domyślacie nie omijają także Sanktuarium. Stąd pokornie ośmielam się prosić tych wszystkich, którzy mogą wesprzeć nasze Sanktuarium swoją ofiarą tak, by i ono mogło przetrwać ten trudny czas. Z całego serca dziękuję za Waszą życzliwość i zapewniam o naszej codziennej modlitwie i Eucharystii sprawowanej w każdą niedzielę w Waszej intencji prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Saletyńskiej dla Was i Waszych rodzin" - napisał ks. Paweł Raczyński.

Ofiary można przesyłać na konto Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu: 27 1600 1013 1837 5322 9000 0002 z dopiskiem Darowizna - wsparcie w czasie epidemii. Przekazać można darowiznę także za pośrednictwem platformy tpay.com