Strażacy z OSP w Tarnowcu mają nowy samochód ratowniczo - gaśniczy.
Zakup nowego samochodu dla jednostki OSP w Tarnowcu był możliwy dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu projektu: „Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń poprzez zakup pojazdu specjalnego dla OSP w Gminie Tarnowiec” - realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2004-2020. Projekt realizowany był przez gminę Tarnowiec w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tarnowcu. Koszt samochodu wraz z wyposażeniem to 276 tysięcy złotych, z czego dotacja z RPO to 230 tysięcy złotych, a pozostała kwota pochodziła z budżetu gminy Tarnowiec.

Nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu opel movano, wyposażony jest w silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 163 koni mechanicznych, spełniający normę emisji spalin Euro 6 oraz manualną skrzynię biegów (6 i wsteczny). Pojazd posiada elektroniczny system kontroli trakcji jezdnej ESP, układ hamulcowy ze wspomaganiem ABS.

W kabinie jest sześć miejsc dla kierowcy, dowódcy i czterech ratowników. Zabudowa pożarnicza wykonana jest w formie kontenerowej, wyposażona w 5 skrytek na sprzęt ratowniczo-gaśniczy (dwie po obu bokach oraz jedna z tyłu) zamykanymi żaluzjami aluminiowymi.

Samochód posiada zbiornik wody o pojemności tysiąca litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego, agregat wysokociśnieniowy wyposażony w 60 - metrową linię szybkiego natarcia, wysuwany maszt oświetleniowy led, wciągarkę elektryczną o długości 25 metrów i sile uciągu 5,5 tony, hak holowniczy, kamerę cofania. Oświetlenie zabudowy pożarniczej i pola roboczego zostało wykonane w technologii led. Dach zabudowy pożarniczej wykonany jest w formie podestu roboczego, na którym znajduje się skrzynia do przewozu sprzętu strażackiego oraz drabiny strażackiej. Samochód będzie służył głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym (drogowym) i powodziowym.