Trwa dodatkowy nabór do klas mundurowych w Zespole Szkół w Trzcinicy.
W związku z dużym zainteresowaniem absolwentów Szkół Podstawowych nauką w klasach mundurowych w Zespole Szkół w Trzcinicy przeprowadzony zostanie dodatkowy nabór do Liceum Ogólnokształcącego prowadzącego Oddział Przygotowania Wojskowego.

Wstępując do Szkoły zostanie się przygotowanym do podjęcia pracy w służbach mundurowych:
- Wojsku
- Policji
- Państwowej Straży Pożarnej
- Straży Granicznej
- Służby Więziennej

Wstępując do Oddziału Przygotowania Wojskowego uczeń otrzymuje bezpłatnie umundurowanie wojskowe letnie oraz zimowe. Ministerstwo Obrony Narodowej wraz ze Szkołą zapewnia pakiet specjalistycznego wyposażenia indywidualnego dla każdego ucznia, na który składają się między innymi:
- kamizelki taktyczne
- karabinki ASG
- plecaki wojskowe
- noże taktyczne
- latarki
- pakiet sanitarny i inny sprzęt wojskowy w jaki wyposażony jest żołnierz.

W czasie czteroletniego cyklu szkolenia MON oraz Szkoła zapewniają szkolenie praktyczne w patronackich Jednostkach Wojskowych. Jest to 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Transport na zajęcia jest bezpłatny. Uczniowie biorą udział w obozach szkoleniowych na terenie Szkoły oraz w ośrodkach szkoleniowych 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

W czasie szkolenia uczniowie uczą się posługiwać wojskowymi środkami łączności, czytać mapy, posługiwać się busolą, nabywają umiejętności w posługiwaniu się bronią, ćwiczą strzelanie z broni pneumatycznej i broni palnej, uczą się odpowiedzialności za siebie, podnoszą swoją sprawność fizyczną, wyrabiają cechy jakimi charakteryzuje się dowódca.
Po zakończeniu cyklu szkolenia absolwent Oddziału Przygotowania Wojskowego ma pierwszeństwo w przyjęciu do pracy w Jednostkach Wojskowych na terenie całego kraju. Może podjąć pracę jako żołnierz zawodowy w korpusie żołnierzy szeregowych, podjąć naukę w Szkołach Podoficerskich lub Oficerskich. Będąc uczniem OPW można należeć również do Jednostki Strzeleckiej imienia Generała Józefa Hallera nr 2091 działającej na terenie naszej Szkoły. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych przedstawicieli wymienionych służb mundurowych pozwalają zapoznać się ze specyfiką służby i dokonać właściwego wyboru.

Szkoła prowadzi również nabór do technikum, które kształci w atrakcyjnych zawodach takich jak: - technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją: dietetyka i fitness,
- technik informatyk z innowacją: projektowanie i druk 3D
- technik hotelarstwa,
- technik usług kelnerskich
- technik ogrodnik z innowacją: florystyka i projektowanie ogrodów
- technik turystyki na obszarach wiejskich

Kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 13 4429028, e-mail zs@zstrzcinica.pl oraz zapoznaniem się z pełną ofertą szkoły na stronie http://www.zstrzcinica.pl/kierunki.php

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.