Tysiące pierogów ulepiły na dzisiejszy festiwal w Tarnowcu panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie przyciągnęło około 10 tys. osób. Gwiazdą imprezy był zespół Baciary.
Prawie do końca nie było pewne, czy XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu nie pokrzyżuje deszcz. Organizatorzy jednak do samego końca wierzyli w powodzenie tego przedsięwzięcia i się udało.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Szacuje się, że około 10 tys. osób z całego Podkarpacia odwiedziło stadion sportowy w Tarnowcu, aby skosztować pierogów przygotowanych przez panie z piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Tarnowiec.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

- W tym roku formuła poszerzona jest o III Podkarpacki Festiwal Serów Tradycyjnych, Regionalnych i Ekologicznych zorganizowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego - mówi Dyrektor Gminnego Ośrodek Kultury w Tarnowcu Bartomiej Smyka. - Pomysł imprezy padł wspólnie z kołami gospodyń wiejskich i ochotniczymi strażami pożarnymi. Miejmy nadzieję, że formuła imprezy utrzyma się i jeszcze będziemy mogli spotkać się na kolejnych edycjach - dodaje Bartomiej Smyka.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Nie zabrakło też stoisk z rękodziełem, żywnością ekologiczną, kwiatami czy krzewami. Najmłodsi mogli bawić się na zjeżdżalniach. Na festiwalowej scenie zaprezentowały się zespoły i kapele ludowe oraz zespoły działające przy gminnym ośrodku kultury.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Gwiazdą imprezy był zespół Baciary ze swoimi największymi przebojami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.