Rozpoczęła się kolejna edycja profilaktycznych działań inicjowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle "Przeciw pijanym kierowcom".
Kampania "Przeciw pijanym kierowcom" na stałe zagościła w corocznym harmonogramie akcji profilaktycznych organizowanych na drogach naszego powiatu. Od kilku lat organizatorzy tych działań, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, starają się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, by uświadomić ich na temat zagrożeń, jakie powodują nietrzeźwi kierujący. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 35% Polaków jest świadkami prowadzenia samochodu przez nietrzeźwych kierowców. Rzadko jednak podejmują interwencje wobec nietrzeźwych za kierownicą, tłumaczą to obawą przed oskarżeniem o donosicielstwo, niechęcią do wtrącania się w "nie swoje sprawy", czy lękiem przed próbą zemsty.

Tymczasem świadkowie takich sytuacji przez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez pijanych kierowców. Tylko w 2021 roku doszło na terenie całego kraju do 2488 wypadków z winy nietrzeźwych użytkowników dróg. Zginęło w nich 331 osób, a 2805 zostało rannych.

W ubiegłą środę, na ulicy Lwowskiej w Jaśle odbył się drugi etap lokalnej kampanii profilaktycznej pn. "Przeciw pijanym kierowcom". W działaniach uczestniczyli członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego. Podczas działań, członkowie MKRPA przekazywali przygotowane na potrzeby kampanii zestawy broszur i ulotek informacyjno-edukacyjnych. Policjanci natomiast sprawdzali stan trzeźwości zatrzymanych do kontroli osób.

W efekcie realizowanych działań mundurowi ujawnili kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 22-latek miał w organizmie 0,7 promila. Za popełnione przestępstwo grożą mu surowe konsekwencje.

Organizowane dotąd działania, przy aktywnym udziale jasielskich policjantów, cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.