Dzieci z gminy Skołyszyn spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa z Jolantą Richter-Magnuszewską, ilustratorką książek dziecięcych, współpracującą z dwutygodnikiem „Świerszczyk”.
Warsztaty „Jaki w Tobie siedzi zwierz” zorganizowane zostały w ramach projektu „Czas na o!czytanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Temat spotkania oparty był na książkach o zwierzętach, które swymi ilustracjami – wycinankami ozdobiła Jolanta Richter-Magnuszewska. W części warsztatowej spotkania dzieci wykonywały portret swojego ulubionego zwierzątka. Praca polegała na wycięciu dużych, kolorowych sylwetek zwierząt i naklejeniu ich na czarny papier. Całość pracy dopełniały drobne elementy dorysowane białym lub czarnym pisakiem.


Jolanta Richter - Magnuszewska z wykształcenia ceramik, z zawodu ilustratorka książek dla dzieci. Zadebiutowała na łamach „Świerszczyka”, z którym współpracuje do dziś. Zilustrowała wiele książek dla takich wydawnictw jak Nasza Księgarnia, BIS, Literatura, Muza, Publicat. Jej ilustracje znajdują się w podręcznikach wydanych przez Nową Erę i WSiP. Prowadzi pracownię „Z innej bajki”, w której powstają przedmioty z drewna.