Przy obelisku poświęconym Armii Krajowej, na Skwerze Zenona Soboty w Jaśle władze Powiatu Jasielskiego oraz dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych powiatu oddali hołd powstańcom warszawskim.
W poniedziałek (1 sierpnia) w godzinę "W", w całym kraju zawyły syreny. Władze Powiatu Jasielskiego oraz dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych powiatu zgromadzili się przy Pomniku Armii Krajowej w Jaśle, aby oddać hołd bohaterom Walczącej Warszawy.

Przy obelisku poświęconym Armii Krajowej, na Skwerze Zenona Soboty w Jaśle, zgromadziło się kilkadziesiąt osób - w tym Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, Członek Zarządu Powiatu Jan Muzyka - które widziały potrzebę oddania hołdu bohaterom Walczącej Warszawy.

Jasło oddali hołd

O godzinie 17.00, w godzinę W, rozległo się wycie syren. Uczestnicy uroczystości w milczeniu oddali hołd powstańcom. Następnie zapalili znicze pod pomnikiem AK.

Starosta Jasielski przypomniał zgromadzonym wydarzenia sprzed 78 lat. Podkreślał, że podczas II wojny światowej Jasło zostało zniszczone w 97 procentach, porównując minione wydarzenia z tymi, jakie toczą się obecnie w Ukrainie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.