W Bieździedzy odbyły się dożynki gminy Kołaczyce oraz jubileusz 15-lecia działalności Zespołu Śpiewaczo - Obrzędowego "Pogórzanie z Bieździedzy".
Tradycyjne Święto Plonów w gminie Kołaczyce zostało zorganizowane 15 sierpnia w święto Matki Bożej Zielnej. W tym roku dożynki odbyły się w Bieździedzy, gdzie jubileusz 15-lecia działalności świętował Zespół Śpiewaczo - Obrzędowy "Pogórzanie z Bieździedzy".

Dożynki w Bieździedzy

Uroczystości rozpoczęła msza świętą w kościele pw. Świętej Trójcy. Po jej zakończeniu korowód z grupami wieńcowymi, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami gminy Kołaczyce przeszedł na plac Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy, gdzie obyła się dalsza część dożynek.

Dożynki w Bieździedzy

Po uroczystym otwarciu dożynek przez starostów i wójta, odbyła się prezentacjach gminnych wieńców dożynkowych.
Dożynkowe wieńce przygotowało 12 grup: Pogórzanie z Bieździedzy, Kosynierzy z Bieździedzy, KGW Kołaczyce, mieszkańcy Krajowic, KGW Lublica, dzieci z Lublicy, Nawsie Kołaczyckie, Sieklówka, KGW Sowina, dzieci z Sowiny, OSP Sowina, Bieździadka Nizioł.

Dożynki w Bieździedzy

Po wystąpieniach okolicznościowych rozpoczęła się część artystyczna i piknik dla uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przejścia korowodu dożynkowego:
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.