Od środy (17.08) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle przyjmuje wnioski o tzw. dodatek węglowy.
Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy dla gospodarstwa domowego wynosi 3000 złotych.
Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r.:
- w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu ePUAP - http://epuap.gov.pl, jako pismo ogólne do urzędu (zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego),
- tradycyjnie (papierowo) - w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle, ul. Szkolna 25 (I piętro), w godzinach pracy ośrodka. Zachęcamy do wrzucania wypełnionych wniosków do urny znajdującej się na I piętrze przy punkcie konsultacyjno-informacyjnym.

Do wniosku o wypłatę dodatku węglowego należy dołączyć klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych w sprawach dodatku węglowego.

Wniosek można pobrać na stronie https://um.jaslo.pl
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.