Wzrasta ilość osób zachorowań na Covid-19 w województwie podkarpackim. Wśród 39 nowych potwierdzonych przypadków jest dwóch mężczyzn z powiatu jasielskiego. W sumie w naszym powiecie zaraziło się wirusem SARS-CoV2 43 osoby, z których 26 wyzdrowiało, a jedna zmarła.
Dzisiaj (14 sierpnia) potwierdzono 39 nowych przypadków zachorowań w województwie podkarpackim: 1 osoba w powiecie brzozowskim (kobieta), 2 osoby w powiecie dębickim (kobieta i mężczyzna), 11 osób w powiecie jarosławskim (siedmiu mężczyzn i cztery kobiety), 2 osoby w powiecie jasielskim (mężczyźni), 1 osoba w powiecie leskim (kobieta), 2 osoby w powiecie leżajskim (kobieta i mężczyzna), 1 osoba w Przemyślu (kobieta), 1 osoba w powiecie przemyskim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie przeworskim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie ropczycko-sędziszowskim (kobieta), 6 osób w Rzeszowie (cztery kobiety i dwóch mężczyzn), 2 osoby w powiecie rzeszowskim (mężczyźni), 3 osoby w powiecie sanockim (dwóch mężczyzn i kobieta), 1 osoba w powiecie stalowowolskim (mężczyzna) i 4 osoby w Tarnobrzegu (dwóch mężczyzn i dwie kobiety).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (14 sierpnia), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 63 675 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 43 309 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 366.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 27 osób, 3829 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 577 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 115 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1767 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1001 osób. Odnotowano 74 zgony. 14 sierpnia br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym szpitala w Łańcucie (mieszkaniec miasta Przemyśla).

Wyzdrowiało 29 osób: 11 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 5 osób z powiatu przeworskiego, 4 osoby z powiatu mieleckiego, 3 osoby z powiatu przemyskiego, po 2 osoby z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego oraz po 1 osobie z powiatu dębickiego i łańcuckiego.