W minioną środę, 12 sierpnia, po raz drugi w podróż wyruszył „Kulturalny pociąg do JDK”, który bawił zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tym razem w rolę maszynistów wcielili się Nadia Czech i Michał Szpak, uczestnicy zajęć teatralnych i recytatorskich JDK. Z właściwym sobie humorem prowadzili pociąg przez śpiew, taniec, zajęcia plastyczne i teatralne.
Na stacji „Muzyka - taniec” wystąpili soliści Jasielskiego Domu Kultury oraz instruktorki –tancerki, które porwały do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych.


Na przystanku „Plastyka” trwały intensywne prace twórcze, w których oprócz dzieci, bardzo chętnie uczestniczyli także dorośli.


Brawami zostali nagrodzeni młodzi aktorzy JDK, którzy wystąpili na stacji „Teatr”, recytując wiersze i odgrywając krótkie sceny komediowe.


Zebrana przed budynkiem JDK publiczność, bawiła się przy tym znakomicie. Atrakcją, podobnie jak podczas pierwszej podróży, była stacja ZOO, na której dzieci chętnie fotografowały się z makietami zwierząt.


„Kulturalny pociąg do JDK” to wakacyjna inicjatywa Jasielskiego Domu Kultury, mająca na celu promocję działań artystycznych placówki.