W Jasielskim Domu Kultury odbędą się XIV Jesienne Spotkania z Teatrem. Można już kupić bilety.
Już po raz XIV-ty Jasielski Dom Kultury zaprasza na niezapomniane, wesołe, nostalgiczne Jesienne Spotkania z Teatrem. - Jest nam zawsze ogromnie miło Państwa gościć i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spotka się z Państwa uznaniem.

- Dotychczas wystąpiły u nas uznane w Polsce teatry, m.in. Teatr Polonia, Teatr STU, Teatr Komedia, Teatr Ludowy, a niezapomniane kreacje na deskach JDK stworzyli: Ignacy Gogolewski, Jerzy Trela, Jerzy Bińczycki, Krystyna Sienkiewicz, Andrzej Seweryn, Krystyna Janda, Jan Peszek, Krzysztof Kowalewski, Marta Lipińska.

Spektakl "Madame Pylińska i sekret Chopina", który rozpocznie tegoroczne Jesienne Spotkania z Teatrem odbędzie się 17 października. Sztuka ma lekką, zabawną formę. Opowiada o Eryku, młodym muzyku i o madame Pylińskiej, której lekcje pozwoliły bohaterowi poznać autentyczne emocje, nauczyły wrażliwości i szczerości uczuć. Podczas przedstawienia usłyszymy fragmenty utworów Chopina i Liszta. Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

19 października zawitają do Jasła Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski. Obu panów zobaczmy w sztuce Harolda Printera "Niemy kelner". Komedia kryminalna z udziałem dwóch znakomitych aktorów - parą podejrzanych typów w podejrzanym hotelu, którzy czekają na…? Odpowiedź poznamy podczas przedstawienia. Jednak ten czas nie będzie zmarnowany. Widzowie będą się świetnie bawić przy dowcipnych dialogach.

24 października będzie "Sto minut dla urody". Muzyczny spektakl pełen humoru i wdzięku, zrealizowany przez Magdalenę Smalarę oparty jest na twórczości Wisławy Szymborskiej. Opowiada o życiu, tęsknotach dociekaniu prawdy i piękna, z właściwą Noblistce serdeczną ironią. Wiersze znane i mniej znane, fragmenty "Lektur Nadobowiązkowych" składają się na 100 minut dla umysłu i serca, dla piękna, w którym warto się zanurzyć. Na scenie JDK zobaczymy plejadę gwiazd m.in: Joannę Trzepiecińską, Izabellę Bukowską - Chądzyńską i oczywiście samą reżyserkę i scenarzystkę, czyli Magdalenę Smalarę. Paniom będzie towarzyszył zespół muzyczny.

"Miłosna pułapka", którą zobaczymy 28 października, to kolejna propozycja w ramach XIV JSzT. Komedia romantyczna z wartką akcją, barwnymi postaciami i znanymi aktorami, dotyka odwiecznego problemu relacji między kobietą i mężczyzną i opowiada, oczywiście, o miłości. Znakomita obsada aktorska: Adrianna Biedrzyńska, Michalina Robakiewicz, Artur Dziurman, Tomek Ciachorowski oraz Sandra Żuk są gwarantem dobrej zabawy i mile spędzonego czasu.

Stanisława Celinska i Lucyna Malec, czyli "Glace i Gloria", to przejmująca, barwna opowieść o dwóch kobietach i ich skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Opowieść przepełniona poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Kreacje aktorskie Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec, które będzie można podziwiać 8 listopada, czynią to widowisko pełną wdzięku mądrą refleksją o życiu.

"Znaczek miłości" to ostatni spektakl (19 listopada) w ramach tegorocznych Jesiennych Spotkań z Teatrem. Komedia z czasów PRL-u, w duchu S. Barei, w reżyserii Jakuba Przebindowskiego, oraz rekwizyty i kostiumy stylizowane na czasy Gierka, dodają smaku przedstawieniu z perypetiami miłosnymi i wątkiem kryminalnym w tle. A świetna obsada zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Na scenie JDK wystąpią: Dorota Chotecka, Joanna Kurowska, Martyna Kliszewska, Lesław Żurek oraz Jakub Przebindowski.

Sprzedaż i rezerwacja biletów od 16 sierpnia. Cena na wszystkie spektakle: 80 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.