W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle będzie można zobaczyć wystawę modelarstwa.
W dniach od 1 do 14 września 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy modelarskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych "Galicja" z Krosna. Będzie można podziwiać pomniejszone repliki pojazdów militarnych, samolotów, okrętów, samochodów.

Modelarze poświęcają każdą chwilę swojego wolnego czasu, aby stworzyć piękne repliki znanych maszyn bojowych - ale nie tylko. W ich kolekcji znajdują się również samochody wyścigowe, figurki dinozaurów, a także ich skamieniałości, czy słynne wynalazki człowieka renesansu, Leonarda da Vinci. Przedstawiciele stowarzyszenia uczestniczą w wystawach i konkursach poświęconych tematyce modelarstwa, zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. W 2013 roku z własnej inicjatywy rozpoczęli organizację cyklicznej imprezy modelarskiej "Galicjada", podczas której z chęcią dzielą się swoją wiedzą z zakresu militariów, techniki i mechaniki oraz sposobów sklejania i malowania miniatur, a także historii - nie tylko współczesnej.

Wystawę będzie można obejrzeć w Sali Edukacyjnej MBP w Jaśle w godzinach 10:15 - 17:30.

wystawa modelarstwa Jasło
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.