Oddział Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oddano do użytkowania po gruntownej modernizacji.
Zakończono gruntowną modernizację Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Dzięki inwestycji o wartości ponad 3 mln 477 tys. zł mali pacjenci będą leczeni w warunkach na miarę XXI wieku.

Realizacja inwestycji pn. "Przebudowa Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle" rozpoczęła się w lutym bieżącego roku i obejmowała radykalną przebudowę tego oddziału. W ramach zadania zostały wydzielone izolatki, sale dla pacjentów z węzłem sanitarnym i łazienki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prace dotyczyły także modernizacji izby przyjęć, gabinetu diagnostyczno - zabiegowego, pomieszczenia do inhalacji oraz świetlicy z funkcją jadalni.

W oddziale zostały wykonane nowe instalacje: gazów medycznych, wodno - kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa i przyzywową. Usunięto również bariery architektoniczne.

Wartość prac budowlanych wyniosła 3 mln 477 tys. zł, w tym: 1 mln 800 tys. zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Przeciwdziałanie Covid-19, 1 mln 200 tys. zł z budżetu Powiatu Jasielskiego, a 477 tys. to wkład Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "Krospol" Stachura Spółka Jawna z Krosna, a projekt firma "Proforma" z Krakowa.

Starosta jasielski podkreślał, że jest to kolejna ważna inwestycja zrealizowana w jasielskim szpitalu. Przypomniał o niedawno przeprowadzonej przebudowie chirurgii i omówił postęp prac przy budowie budynku, gdzie mieścić się będzie m.in. psychiatria. Wszystkie te inwestycje podnoszą funkcjonalność szpitala oraz komfort i warunki pobytu pacjentów. Szpital staje się także bardziej przyjazny dla osób ze szczególnymi potrzebami.

W wydarzeniu tym, oprócz dyrekcji i pracowników szpitala, uczestniczyli: senator Alicji Zając, poseł Maria Kurowska, europoseł Bogdan Rzońca, starosta Adam Pawluś i wicestarosta Stanisław Pankiewicz.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.