Zapalili znicz pamięci przy pomniku Bohaterów II wojny światowej i Ofiar terroru faszyzmu hitlerowskiego i stalinizmu zlokalizowanym w skołyszyńskim parku podworskim.
Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wraz ze swoim zastępcą Pawłem Gutkowskim, Dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie Hubertem Hasiakiem i uczniami tejże placówki edukacyjnej złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz pamięci przy pomniku Bohaterów II wojny światowej i Ofiar terroru faszyzmu hitlerowskiego i stalinizmu zlokalizowanym w skołyszyńskim parku podworskim. Symboliczna uroczystość związana była z obchodami 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Według wykazu sporządzonego przez Edwarda Wojtunia i zamieszczonego w książce pt: "Pomniki, tablice i miejsca pamięci narodowej w Gminie Skołyszyn" w ramach działań II wojny światowej śmierć poniosło 136 mieszkańców Gminy, w tym 16 żołnierzy Wojska Polskiego.

Cześć i chwała Bohaterom, a poległym wieczny odpoczynek…
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.