W gminie Skołyszyn podczas tradycyjnego Święta Plonów, które odbyło się w minioną niedzielę, oddano rolnikom hołd za trud i pracę na roli.
Niedziela (4 września) upłynęła pod znakiem Dożynek Gminnych w Skołyszynie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą dziękczynną w kościele św. Józefa w Skołyszynie, którą koncelebrowali ks. dziekan Marek Cesarz - proboszcz ze Sławęcina, ks. dr Piotr Potyrała - dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Bogdan Kloc - proboszcz z Lisowa i ks. Grzegorz Czeluśniak - proboszcz ze Skołyszyna.
Po Eucharystii delegacje z wieńcami żniwnymi w barwnym korowodzie przy udziale Wójta Gminy Skołyszyn Bogusława Kręcisza i akompaniamencie Zespołów Śpiewaczych przeszły na miejscowy stadion sportowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowej.

dożynki Skołszyn

Po godzinie 14:00 miała miejsce prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa Gminy Skołyszyn. Wójt powitał Mieszkańców i przybyłych Gości, wśród których była m.in. Poseł na Sejm RP Maria Kurowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn Dariusz Łyszczarz wraz z Radnymi Gminy Skołyszyn.

W podziękowaniu za okazaną pomoc, wyśmienitą współpracę i w duchu wdzięczności z okazji 30-lecia działalności rzeszowskiego Caritasu, Ksiądz Dyrektor wręczył Wójtowi jubileuszową statuetkę Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

dożynki Skołszyn

Oprawę artystyczną imprezy zapewnili Jaślanie, Mali Jaślanie, Liwoczanie, Lischola i Lisowianki. Wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną pod gołym niebem z zespołem Gromy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.