W poniedziałek, 25 maja 2020 roku, pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedził wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urszulą Grygą.
Pani Klara Szarek z Bączala Dolnego jest najstarszą mieszkanką gminy Skołyszyn. W poniedziałek, 25 maja 2020 roku, skończyła 100 lat. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedził wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urszulą Grygą, by w imieniu wszystkich mieszkańców gminy, złożyć Klarze szarek najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.


Najstarsza mieszkanka Gminy Skołyszyn wraz z życzeniami otrzymała okolicznościowy kosz kwiatów oraz kilka drobnych upominków. Odebrała także listy gratulacyjne od prezesa Rady Ministrów oraz wojewody podkarpackiego.


Klara Szarek urodziła się 25 maja 1920 roku w Bączalu Dolnym, będąc jedną z dziewięciorga dzieci Wojciecha i Katarzyny Podkulskich. Uczęszczała do szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości. Jej kolegą z klasy jest inż. Bronisław Stoj (z Bączala Górnego, od 1945 zamieszkały w Gorlicach), który przed miesiącem również obchodził setne urodziny. W 1940 roku zawarła związek małżeński ze Stanisławem. Jej mąż i szwagier Jan działali w Armii Krajowej. Byli skierowani na roboty przymusowe do III Rzeszy. Z mężem przeżyła 46 lat. Jubilatka nadal cieszy się zdrowiem i witalnością. Doczekała się sześciorga dzieci, jedenaściorga wnuków, dwadzieścia jeden prawnuków i dwie praprawnuczki (bliźniaczki). Jak twierdzi, jej receptą na długowieczność jest radość czerpana z życia oraz życzliwość dla ludzi.Pani Klara Szarek jest czwartą osobą z Bączala, która w ostatnim dziesięcioleciu ukończyła 100. rok życia. Wcześniej, bo w 2011 roku setne urodziny obchodził dh Kazimierz Dybka z Bączala Dolnego, w 2018 roku Kazimiera Zabawa z Bączala Górnego oraz w kwietniu 2020 roku inż. Bronisław Stoj z Bączala Górnego (zamieszkały w Gorlicach).