Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego Szpitala wspiera kampanię społeczną "Emocje w Twoich Rękach".
Od dnia 1 lipca 2022 r. Szpital Specjalistyczny w Jaśle uruchomił Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia. CZP obejmuje swoją działalnością powiat jasielski i strzyżowski.

Kompleksowa opieka psychiatryczna w CZP jest udzielana wszystkim pełnoletnim mieszkańcom ww. powiatów i odbywa się w warunkach:
- ambulatoryjnych realizowanych przez Poradnie Zdrowia Psychicznego,
- leczenia środowiskowego (domowego) realizowanych przez Zespół Leczenia Środowiskowego,
- dziennych realizowanych przez Odział Dzienny Psychiatryczny,
- stacjonarnych (całodobowo), realizowany przez Oddział Psychiatryczny.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonują dwa Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne, w Jaśle oraz Strzyżowie, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-18.00. Do Punktu Zgłoszeniowo - Koordynacyjnego może zgłosić się osoba w kryzysie psychicznym wywołanym skomplikowaną sytuacją życiową, doświadczająca myśli samobójczych, zmagająca się z lękami. Osobę w sytuacji kryzysu psychicznego może również zgłosić rodzina. Pomoc udzielana przez Centrum jest bezpłatna.

Nowo utworzone Centrum Zdrowa Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z Fundacją "Terapia to NIE wstyd" zorganizuje w dniu 09.09.2022 r. (piątek) na Rynku w Jaśle i Strzyżowie ogólnopolską akcję edukacyjno-informacyjną związaną ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.

Hasło tegorocznej kampanii to "Emocje w Twoich rękach".
Celem akcji będzie budowanie świadomości profilaktyki zdrowia psychicznego oraz rozpowszechnienie wśród mieszkańców powiatu jasielskiego i strzyżowskiego oferty świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach nowo utworzonego Centrum Zdrowia Psychicznego.

W piątek 09.09.2022r od godziny 09.00 jasielski oraz strzyżowski rynek przez kilka godzin staną się otwartym gabinetem terapeutycznym, gdzie każdy będzie mógł przyjść i porozmawiać z ekspertem o swoich problemach.
W ramach bezpłatnej pomocy będzie można uzyskać informację o formach pomocy psychologicznej na terenie powiatu, porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

Będzie również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz saturacji. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja twórczości lokalnych artystów oraz pacjentów Oddziału Psychiatrycznego i Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.


kampania społeczna Jasło

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.