W Trzcinicy odbędzie się "Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogórza i Ziemi Jasielskiej" połączony z Piknikiem Produktem Polskim oraz konkursem kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Reginów".
W dniu 18 września w miejscowości Trzcinica na terenie Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" odbędzie się "Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogórza i Ziemi Jasielskiej" połączony z Piknikiem Produktem Polskim oraz konkursem kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Reginów".

Podczas wydarzenia odbędzie się przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogórza i Ziemi Jasielskiej:
1. Trzcinicoki - Gmina Jasło
2. Magurzanki - Gmina Nowy Żmigród
3. Pogórzanie z Bieździedzy - Gmina Kołaczyce
4. Liwoczanie - Gmina Brzyska
5. Tarnowcoki - Gmina Tarnowiec
6. Kaśka - Gmina Dębowiec
7. Lisowianki - Gmina Skołyszyn

W trakcie przeglądu zespołów folklorystycznych przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów" podczas którego będzie można zakupić potrawy wyprodukowane na bazie naturalnych składników i produktów regionalnych.

"Bitwa Regionów" to konkurs kulinarny pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co roku biorą w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich dowodząc, że polska kuchnia nie tylko jest bogata i niezwykle różnorodna, ale także, że może być niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników. Impreza rozpocznie się o godz. 14:30.

Piknik w Trzcinicy
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.