Dwie kolejne osoby z powiatu jasielskiego - kobieta i mężczyzna zachorowały na Covid-19. Tym samym liczba zachorowań w sierpniu w naszym powiecie wzrosła do 19.
Dzisiaj, 17 sierpnia, służby sanitarne poinformowały o 37 nowych przypadkach zarażeń wirusem SARS-CoV2 w województwie podkarpackim. W powiecie jasielskim od początku epidemii zachorowało 48 osób, 28 wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Dzisiaj (17 sierpnia) potwierdzono 37 nowych przypadków zachorowań w województwie podkarpackim: 4 osoby w powiecie bieszczadzkim (trzech mężczyzn i kobieta), 4 osoby w powiecie dębickim (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), 3 osoby w powiecie jarosławskim (dwóch mężczyzn i kobieta), 2 osoby w powiecie jasielskim (kobieta i mężczyzna), 1 osoba w powiecie krośnieńskim (mężczyzna), 2 osoby w powiecie leskim (mężczyzna i kobieta), 1 osoba w powiecie lubaczowskim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie łańcuckim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie przemyskim (kobieta), 2 osoby w Przemyślu (kobieta i mężczyzna), 2 osoby w powiecie przeworskim (kobiety), 1 osoba w powiecie rzeszowskim (kobieta), 3 osoby w Rzeszowie (dwóch mężczyzn i kobieta) i 10 osób w powiecie stalowowolskim (8 kobiet i dwóch mężczyzn).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (17 sierpnia), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 64 406 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 44 040 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 366.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 19 osób, 6333 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywają 573 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 117 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1878 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1113 osób. Odnotowano 75 zgonów.

Wyzdrowiało kolejnych 14 osób: 3 mieszkańców powiatu jarosławskiego, po dwóch mieszkańców z powiatów lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatów brzozowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, sanockiego, jasielskiego i miasta Przemyśla.