Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, 15 sierpnia, w Jabłonicy.
19-letni motocyklista jadąc z pasażerem stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do upadku na jezdnię. W wyniku zdarzenia pasażer jednośladu doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala w Gorlicach. Kierujący jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do poważnego wypadku doszło w sobotę na drodze gminnej w Jabłonicy. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godziny 18, kierujący motocyklem 19-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, stracił panowanie nad motocyklem i upadł na jezdnię. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 23-letni pasażer jednośladu, który karetką pogotowia został przewieziony do gorlickiego szpitala.

- Policjanci ustalili, że mężczyźni jechali motocyklem bez kasków ochronnych. Ponadto motocykl nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 19-latka, który jak się okazało był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego- informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.