Stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w Czeluśnicy otrzymał imię Jana Czubika, byłego wójta gminy Tarnowiec.
Niedziela (18.09) na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym w Czeluśnicy upłynęła pod znakiem sportu. Jednym z punktów w programie była uroczystość nadania stadionowi imienia Jana Czubika.

Uczestnicy uroczystości w Czeluśnicy

Wniosek o nadanie imienia podpisany przez 294 mieszkańców gminy Tarnowiec wpłynął do wójta i Rady Gminy Tarnowiec 16 sierpnia br. i uzyskał zgodę rodziny zmarłego. Niespełna miesiąc później, 8 września radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu imienia. W uzasadnieniu do uchwały można przeczytać że "intencją miejscowej społeczności jest uhonorowanie zasług Jana Czubika dla rozwoju sportu w Gminie Tarnowiec poprzez nazwanie jego imieniem stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Czeluśnicy. Jan Czubik był wielkim orędownikiem budowy nowoczesnego stadionu piłkarsko - lekkoatletycznego w Gminie Tarnowiec. Jako Wójt Gminy Tarnowiec mocno zaangażował się w jego budowę. Budowa takiego obiektu sportowego była dla Gminy Tarnowiec dużym wyzwaniem finansowym. Jednak dzięki staraniom Jana Czubika pozyskano znaczące dofinansowanie tej inwestycji. Jan Czubik znany był lokalnej społeczności z promowania sportu i działań na jego rzecz. Dzięki jego staraniom Gmina ma dziś atrakcyjną bazę sportową".

Uroczystość w Czeluśnicy

Uroczystość zgromadziła wielu gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: rodzina Jana Czubika - żona Jolanta oraz syn Jarosław z żoną i synem, poseł Maria Kurowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Michał Dłuski wraz z radnymi, wójt Gminy Tarnowiec Wiktor Barański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu Bartłomiej Smyka, prezes LKS Czeluśnica Kazimierz Kozicki, przedstawiciele Podokręgu Piłki Nożnej w Krośnie. Gościem specjalnym był Grzegorz Lato - futbolowa legenda, 100-krotny reprezentant Polski i strzelec 45 bramek w reprezentacji, olimpijczyk.

Grzegorz lato w Czeluśnicy

Symbolicznego zerwania wstęgi dokonał Jarosław Czubik. - To jest wielki zaszczyt dla mojej rodziny, jak również dla mnie. Ten obiekt był oczkiem w głowie i jedną z najważniejszych inwestycji mojego Taty - podkreślił.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.