Władze samorządowe Gminy Tarnowiec uczciły 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, przedstawiciele władz samorządowych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tarnowiec: przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękala wraz z radnymi Teresą Grzesik i Tadeuszem Śmietaną, wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik i jego zastępca Wiktor Barański oraz druhowie Aleksander Radoń i Marek Gruszkoś, złożyli kwiaty przed Pomnikiem Grunwaldzkim.


W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej - batalii o ogromnym znaczeniu zarówno dla Polaków jak i społeczności międzynarodowej. Od 13 do 25 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko – bolszewickiej. Określana mianem „cudu nad Wisłą” i uznawana za jedną z najbardziej przełomowych bitew w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
- Naszym narodowym obowiązkiem jest pamięć o oddanych żołnierzach, znakomitych dowódcach i strategach walczących o wolność Polski - podkreślają władze samorządowe Gminy Tarnowiec.