W Trzcinicy przy zabytkowym kościele p.w. św. Doroty odbył się III gminny plener malarski "Jesienne impresje".
W urzekającej scenerii, przy zabytkowym kościele p.w. św. Doroty w Trzcinicy, w środę (14 września), odbył się III gminny plener malarski "Jesienne impresje". W tym roku, w spotkaniu, udział wzięli uczniowie klas VI-VIII, ze Szkół Podstawowych z Osobnicy, Szebni, Trzcinicy i Warzyc.

Gościem specjalnym wydarzenia był malarz Wołodymir Romaniw. Artysta, mający korzenie bojkowskie, pochodzący z Berłohów na Ukrainie, który pokochał Podkarpacie, gdzie znalazł swój dom, atmosferę do tworzenia i artystycznych wyzwań.

Młodzi artyści, zajmując miejsce na skwerze - placu kościelnym, mieli okazję utrwalić piękno tego unikatowego zabytku średniowiecznej architektury sakralnej wybraną techniką malarską.
Uczniowie, w zależności od własnych upodobań, tworzyli przy pomocy dowolnej techniki. Dominowały kompozycje z wykorzystaniem farb akwarelowych, ale młodzież chętnie sięgała także po pastele olejne, węgiel czy ołówek. Przez cały czas pracy twórczej, młodzi artyści mieli możliwość korzystania ze wsparcia merytorycznego i konsultacji udzielanych przez współpracujące z biblioteką plastyczki, malarki p. Alicję Gorczycę i p. Halinę Gorczycę.

Plener odbywał się w miłej i twórczej atmosferze, a uczestnicy utrwalając na papierze czy płótnie, tą smukłą sylwetkę jodłowej świątyni, wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią.

Prace wykonane podczas tego art-spotkania wzięły udział w konkursie, a komisja nagrodziła następujących uczniów:
I miejsce - Zuzanna Piotrowska - SP Szebnie
II miejsce - Izabela Janasik - SP Trzcinica
III miejsce - Milena Płaza - SP Warzyce
Wyróżnienie - Emilia Przewoźnik - SP nr 1 Osobnica
Wyróżnienie - Milena Betlej - SP Warzyce
Wyróżnienie - Karol Chmielewski - SP Szebnie

Wszystkim uczestnikom pleneru Jury przyznało dyplomy i nagrody rzeczowe.
W czasie, kiedy trwały prace Komisji Konkursowej, młodzież miała także okazję wziąć udział w warsztatach aktorsko-artystycznych, które przygotowali instruktorzy z Teatru Scena PRL- A. Romańczak i P. Polański. Mimika, retoryka czy ożywianie obrazów ciałem to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmagali się młodzi. Była też okazja, by wraz z przewodnikiem, zwiedzić wnętrze zabytkowego kościoła.

- Dyrektor i zespół GBP w Jaśle z/s w Szebniach składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Jasło, za objęcie patronatem całego przedsięwzięcia, oraz Szkołom Podstawowym z terenu gminy Jasło za udział w plenerze.
- Szczególne podziękowania składamy także księżom i parafii za udostępnienie zabytkowej świątyni do celów pleneru i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji spotkania.
III Gminny Plener Malarski "Jesienne impresje" zrealizowano w ramach zadania: "Akademia Pomysłów. Czytam. Lubię to!"

Głównym organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i Filia GBP w Trzcinicy, a patronat honorowy objął Pan W. Piękoś - Wójt Gminy Jasło.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.