W sobotę (24 września) w Jaśle odbędzie się "Dzień z Ignacym Łukasiewiczem".
Sezon wakacyjny za nami, ale nie oznacza to, że całkowicie rezygnujemy z wydarzeń plenerowych organizowanych w mieście. Już 24 września na jasielskim rynku odbędzie się "Dzień z Ignacym Łukasiewiczem". Pod koniec 2021 r. Sejm RP uchwalił rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Zapewne większości z Państwa znane są związki Ignacego Łukasiewicza z naszym miastem, w tym położoną nieopodal rynku kamienicą, w której prowadził aptekę.

Dlatego właśnie na płycie rynku od godziny 12.00 zapraszamy do udziału w cyklu przedsięwzięć tworzących to wydarzenie. Pierwszym z nich będzie wspólne malowanie artystycznej kompozycji, prowadzone przez Muzeum Regionalne w Jaśle. Idea narodziła się ze współpracy Muzeum i jednego z jasielskich artystów plastyków - Piotra Betleja. Nie zdradzamy szczegółów właśnie po to, aby sami Państwo przekonali się na czym to wspólne malowanie będzie polegało. Również o godzinie 12.00 będziemy Państwa zachęcać do uczestniczenia w quizie wiedzy o tej wybitnej postaci (i nie tylko), w którym nagrodą będzie drzewko owocowe i to zupełnie nie przypadkowo. A dlaczego Łukasiewicz i drzewko owocowe? Tego również dowiedzą się Państwo w sobotę.

Swój finał na jasielskim rynku znajdzie również, inicjowane przez Jasielski Dom Kultury, przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu "Jasło - moje miasto mój dom". Happening kończący trzydniowe warsztaty wyruszy spod JDK już 15.45. Jeśli ktoś marzy o spróbowaniu swoich sił w artystycznych animacjach, to są jeszcze miejsca na bezpłatne warsztaty.

Sobotnie działanie JDK stanowić będzie jeden z elementów realizacji przedsięwzięcia Miasto to JA, którego celem jest m.in.: wzmocnienie wśród mieszkańców poczucia bycia częścią jasielskiej wspólnoty samorządowej (zgodnie z hasłem Miasto Jasło - to Ja), zwiększenie liczby osób utożsamiających się z Jasłem, dumnych z pochodzenia z Jasła, jego dziedzictwa kulturowego i historii czy wybitnych osób związanych z miastem, jak np. I. Łukasiewicz, pobudzanie związków emocjonalnych z miastem, a także podniesienie aktywności mieszkańców poprzez bezpośredni udział w wielu wydarzeniach nie tylko jako odbiorcy, ale również realizatorzy. Rozwijające się prężnie Jasło to miasto z zadowolonymi i dumnymi mieszkańcami.

A na zakończenie tego niezwykłego dnia o godzinie 18.00 w JDK odbędzie się projekcja filmu pt. "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona). - Mamy nadzieję, że ten jakże romantyczny dzień sprawi, że osoba Ignacego Łukasiewicza jeszcze bardziej zapadnie w Państwa pamięci.

Dzień z Łuaksiewiczem Jasło


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.