49. osoba z powiatu jasielskiego zachorowała na Covid-19 od początku epidemii. Wśród 33 nowych potwierdzonych dzisiaj (19 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, jest kobieta - mieszkanka powiatu jasielskiego.
To 20 przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV2 w sierpniu w powiecie jasielskim. Od początku epidemii zachorowało w sumie 49 osób, 28 wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Dzisiaj (19 sierpnia) potwierdzono 33 nowe przypadki zachorowań w województwie podkarpackim: 2 osoby w powiecie brzozowskim (kobieta i mężczyzna), 7 osób w powiecie jarosławskim (pięć kobiet i dwóch mężczyzn), 1 osoba w powiecie jasielskim (kobieta), 2 osoby w Krośnie (kobieta i mężczyzna), 1 osoba w powiecie krośnieńskim (kobieta), 2 osoby w powiecie lubaczowskim (mężczyzna i kobieta), 1 osoba w powiecie łańcuckim (kobieta), 2 osoby w powiecie niżańskim (mężczyźni), 1 osoba w Przemyślu (kobieta), 4 osoby w powiecie przemyskim (mężczyźni), 6 osób w powiecie przeworskim (cztery kobiety i dwóch mężczyzn) i 4 osoby w powiecie stalowowolskim (dwóch mężczyzn i dwie kobiety).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (19 sierpnia), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 65 251 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 44 556 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 695.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 25 osób, 3569 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 619 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 113 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1950 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 1142 osoby. Odnotowano 76 zgonów. 17 sierpnia zmarł pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (mieszkaniec powiatu jarosławskiego).

Wyzdrowiało kolejnych 13 osób: 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 osoby z miasta Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów kolbuszowskiego, przeworskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i dębickiego.