Promesa w wysokości 720 000,00 zł na remont mostu na drodze powiatowej Krempna - Żydowskie - Grab.
W piątek (23 września) Powiat Jasielski otrzymał z rąk Sekretarza Stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki promesę w wysokości 720 000,00 zł, na remont mostu na drodze powiatowej Nr 1909 R Krempna - Żydowskie - Grab w km 4+421.

W imieniu Powiatu Jasielskiego promesę odebrał Etatowy Członek Zarządu Jan Muzyka, wyrażając swoją wdzięczność oraz podziękowanie za dotychczasową współpracę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Jednocześnie podkreślił, że droga na której znajduje się remontowany most jest jedną z najpiękniejszych widokowo dróg w Powiecie Jasielskim. Cały odcinek drogi udało się wyremontować dzięki staraniom władz rządowych i samorządowych. Niestety w 2021 roku poważnej awarii uległ most na w/w drodze. Pogarszający się stan techniczny mostu, mógł doprowadzić do całkowitej nieprzejezdności i zamknięcia drogi, konieczne było wprowadzenie zmian w postaci ograniczenia tonażu do 3,5 t., a dzięki otrzymanej dotacji z inicjatywy Ministra Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki i posłanki Marii Kurowskiej unikniemy zamknięcia w/w drogi powiatowej.

W dniu 22 sierpnia br. został wyłoniony Wykonawca tj. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -
Mostowych Sp. z o. o w Jaśle, a na chwilę obecną trwają prace remontowe, które mają zapewnić bezpieczeństwo poruszających się po moście pojazdów oraz umożliwić prawidłowe funkcjonowanie ciągu drogowego.

Termin zakończenia prac przewidywany jest na połowę listopada br. Cała inwestycja realizowana będzie wspólnie z Lasami Państwowymi w ramach środków z Funduszu Leśnego.
Dwie pozostałe promesy, które otrzymał Powiat Gorlicki to ponad 2 miliony złotych na remont drogi Wysowa - Blechnarka - Granica Państwa oraz 300 tyś. zł na budowę tymczasowego mostu w Wołowcu.

Wizyta Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Sekretarza Stanu, Edwarda Siarki była również okazją do rozmów między innymi o kosztach nadchodzącego sezonu grzewczego, dodatku do źródeł ogrzewania (węgiel, pellet i drewno kawałkowe). Minister wspomniał również o zamrożeniu cen energii elektrycznej do 2 tys. kWh na gospodarstwo domowe oraz do 2,6 tys. kWh na gospodarstwo rolne lub domowe w przypadku karty dużej rodziny.

Wydarzenie, w którym uczestniczyli m.in. posłowie Barbara Bartuś i Urszula Nowogórska, samorządowcy powiatów gorlickiego i jasielskiego oraz pozostali zgromadzeni goście, odbyło się
w auli Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.