W najbliższą niedzielę w Foluszu odbędzie się VII Bieg Beskidnika.
W niedzielę (2 października) odbędzie się VII Bieg Beskidnika. Główna baza zawodów znajdować się będzie w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu, do którego serdecznie zapraszamy również kibiców.

W tym roku biegacze rywalizować będą na czterech trasach o długości 73 km, 42 km, 21 km i 6 km. Start najdłuższej trasy odbędzie się spod Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Odcinek ten łączyć się będzie z trasą maratonu, który swój początek będzie mieć w Banicy. Zawodnicy będą biec przez tereny Nadleśnictwa Gorlice oraz Magurskiego Parku Narodowego. Meta dla biegaczy obu tras znajdować się będzie w Foluszu.

Z kolei zawodnicy z dystansów 21 km i 6 km strefę startu będą mieć w Foluszu, skąd wybiegną na szlaki MPN. Krótszy dystans to jak zawsze pętla prowadząca przez Wodospad Magurski i Diabli Kamień, natomiast biegacze z dłuższego dystansu wybiec będą musieli dodatkowo na Magurę Wątkowską.

W dniu zawodów 2 października będzie istniała możliwość zapisania się na dystanse 21 km i 6 km. Opłaty startowe w tym dniu będą wynosić: 6 km -70 zł oraz 21 km - 90 zł.

Podczas wydarzenia odbędą się także biegi dla dzieci, na które zapraszamy najmłodszych biegaczy od 6 do 15 roku życia. Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych. Zapisy będą możliwe 2 października w godz. 11.30 - 12.00 w Strefie Zawodów w Foluszu. Start biegów - godzina 13.00.

Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdują się na stronie biegu powiat.jaslo

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.