W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się wykład Damiana Nowaka i spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem.
W sobotę (1 października) o godzinie 17:00, w ramach XVI Jasielskiego Festiwalu Literackiego, odbędzie się spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Literackiej Nagrody Nike za książkę "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli".

Baśń wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy - tych prawdziwych i tych stworzonych przez autora, opowiada o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Z pewnością znajdzie się też przestrzeń na rozmowę o najnowszej powieści autora.

Zanim odbędzie się spotkanie z Radkiem Rakiem, już o 16:00 będzie wykład Damiana Nowaka, kulturoznawcy i regionalisty, który przybliży historyczny kontekst książki Radka Raka i jego bohatera.

Radek Rak - pisarz i lekarz weterynarii. Za powieść "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" otrzymał w 2020 roku Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego oraz European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction. W tym roku ukazał się pierwszy tom jego nowej powieści fantasy "Agla".
Damian Nowak - kulturoznawca, historyk, regionalista, adiunkt w Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu, zajmuje się historią regionalną, historią Galicji oraz historią architektury (głównie cerkiewnej). Autor kilkudziesięciu publikacji: monografii, artykułów i studiów historyczno-architektonicznych. 

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wstęp bezpłatny.

spotkanie z Radkiem Rakiem

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.