Do 50 wzrosła liczba mieszkańców powiatu jasielskiego, którzy zachorowali na Covid-19 od początku epidemii. Wśród 26 nowych potwierdzonych dzisiaj (20 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, jest kobieta z powiatu jasielskiego
To 21 przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV2 w sierpniu w powiecie jasielskim. Od początku epidemii zachorowało w sumie 50 osób, 28 wyzdrowiało, a jedna zmarła.

Dzisiaj (20 sierpnia) służby sanitarne poinformowały o 26 nowych przypadkach zachorowań w województwie podkarpackim: 1 osoba w powiecie brzozowskim (mężczyzna), 8 osób w powiecie jarosławskim (cztery kobiety i czterech mężczyzn), 1 osoba w powiecie jasielskim (kobieta), 1 osoba w powiecie krośnieńskim (mężczyzna), 5 osób w Przemyślu (dwie kobiety i trzech mężczyzn), 6 osób w powiecie przemyskim (pięć kobiet i mężczyzna), 1 osoba w powiecie przeworskim (mężczyzna), 1 osoba w Rzeszowie (kobieta) i 2 osoby w powiecie rzeszowskim (kobieta i mężczyzna).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (20 sierpnia), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 66 864 próby pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 44 692 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 22 172.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 30 osób, 3846 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 627 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 117 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1976 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiał0 1155 osób. Odnotowano 77 zgonów. 19 sierpnia br. zmarła pacjentka w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (mieszkanka miasta Przemyśla).

Wyzdrowiało kolejnych 13 osób: 6 mieszkańców powiatu przeworskiego, 2 osoby z powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatów mieleckiego, strzyżowskiego, jarosławskiego, przemyskiego i rzeszowskiego.