Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi na jasielskim Rynku.
Już jutro 7 października od godz. 10. odbędzie się "Piknik ekologiczny z funduszami europejskimi". W programie ekologiczne stanowiska edukacyjne, rozdawanie jesiennych sadzonek, promocja zadań zrealizowanych w mieście ze środków unijnych, w tym o projekcie "Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej".

Jak co roku jesienną porą zapraszamy mieszkańców do włączenia się w akcję ekologiczno-rewitalizacyjną. W tym roku połączona ona będzie z funduszami europejskimi, stąd też przybliżymy inwestycje, które powstały w ostatnich latach w mieście, a zostały dofinansowane ze środków zewnętrznych. Szczególną uwagę poświęcona będzie na projekt dotyczący modernizacji PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów. Wartość całego projektu wynosi blisko 8,2 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 4,5 mln zł. Miasto Jasło obecnie kończy jego realizację, więc PSZOK zacznie już niedługo funkcjonować.

Zachęcamy również jaślan do oddawania drobnego sprzętu elektronicznego w zamian za sadzonkę jesiennych roślin. Dodatkowo chcemy podziękować miejskim szkołom podstawowym za włączenie się w akcję sprzątania świata i przekazać im okazałe sadzonki drzew, które zasadzone zostaną na terenie ich placówek.

Pamiętając, że edukacja ekologiczna jest najważniejsza przygotowano dla uczniów szkół stanowiska ekologiczne, na których będzie można się dowiedzieć o zasadach segregacji czy nauczyć się postaw proekologicznych.

piknik ekologiczny w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.