Strażacy z OSP Niepla powitali nowy lekki samochód pożarniczy.
W sobotę (1 października) jednostka OSP Niepla otrzymała lekki samochód pożarniczy. Nowy nabytek to Ford Transit z 2011 roku, zastąpi on Citroena Berlingo, który z racji swoich małych gabarytów pełnił rolę w OSP Niepla jedynie samochodu operacyjnego.

Ford przeszedł gruntowny remont oraz karosację. To wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś oraz Rada Gminy Jasło która zabezpieczyła kwotę aby móc sfinalizować zakup.

Dzień przyjazdu samochodu był dla jednostki bardzo intensywny, nie licząc przygotowań do powitania nowego samochodu, to o 9:00 strażacy brali udział w ćwiczeniach gminnych OSP z terenu gminy Jasło pod kryptonimem "Zimna Woda 2022".

Głównym celem ćwiczeń było przetłaczanie wody na znaczą odległość i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia przez około 30 minut, po zakończonych ćwiczeniach strażacy udali się do remizy OSP Zimna Woda, gdzie czekały na nich gorące przekąski oraz napoje, przygotowane przez ochotników z Zimnej Wody.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.