22. przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV2 w sierpniu, a 51. od początku epidemii odnotowano w powiecie jasielskim. Wśród 46 nowych potwierdzonych dzisiaj (21 sierpnia) przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, jest kolejna kobieta z powiatu jasielskiego. Dotychczas wyzdrowiało 28 osób, a jedna zmarła.
Dzisiaj (21 sierpnia) służby sanitarne poinformowały o 46 nowych przypadkach zachorowań w województwie podkarpackim: 1 osoba w powiecie brzozowskim (mężczyzna), 2 osoby w powiecie dębickim (mężczyźni), 4 osoby w powiecie jarosławskim (trzy kobiety i mężczyzna), 1 osoba w powiecie jasielskim (kobieta), 1 osoba w Krośnie (kobieta), 1 osoba w powiecie leskim (mężczyzna), 1 osoba w powiecie przemyskim (kobieta), 3 osoby w Przemyślu (dwóch mężczyzn i kobieta), 6 osób w powiecie przeworskim (trzech mężczyzn i trzy kobiety), 1 osoba w powiecie ropczycko-sędziszowskim (kobieta), 2 osoby w powiecie rzeszowskim (kobieta i mężczyzna), 6 osób w Rzeszowie (czterech mężczyzn i dwie kobiety), 7 osób w powiecie sanockim (pięć kobiet i dwóch mężczyzn), 7 osób w powiecie stalowowolskim (czterech mężczyzn i trzy kobiety), 1 osoba w powiecie strzyżowskim (kobieta) i 2 osoby w Tarnobrzegu (kobieta i mężczyzna).

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 29 osób, 3360 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 645 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 115 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2022 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1184 osoby. Odnotowano 78 zgonów. 20 sierpnia br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (mieszkaniec powiatu krośnieńskiego).

Wyzdrowiało kolejnych 29 osób: 16 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 mieszkańców powiatu lubaczowskiego, po 2 osoby z powiatów mieleckiego, przeworskiego, przemyskiego i miasta Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów rzeszowskiego i łańcuckiego.