W ramach VII kolejki rozgrywek IV ligi podkarpackiej Czarni Jasło podejmują na swoim stadionie Lechię Sędziszów Małopolski. Mecz w sobotę, 22 sierpnia, o godz. 16 na stadionie przy ul. Śniadeckich 15.
Lechia zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów zdobytych w sześciu meczach z bilansem 3-1-2 i bramkami 13-8. Drużyna trenera Jakuba Słomskiego wygrała wszystkie (3) mecze u siebie z Resovią II Rzeszów 4-3, Polonią Przemyśl 2-0 i Stalą II Stalowa Wola 5-0. Imponuje skutecznością - bramki 11-3. Znacznie gorzej wiedzie się zespołowi z Sędziszowa na obcych boiskach. Z trzech wyjazdowych spotkań Lechia przywiozła tylko punkt po bezbramkowym remisie z Błękitnymi Ropczyce. Pozostałe dwa mecze przegrali w Tuczempach (1-3) i Pilźnie (1-2).

Najskuteczniejszymi zawodnikami Lechii są Aleksander Czółno i Szymon Urbaniak, któzy zdobyli po 4 gole. Ponadto bramki zdobywali: Kamil Potwora (2) oraz Damian Róg i Stefan Ostreicher - po jednej. Trzynasty gol na koncie Lechii to samobójcze trafienie Krystiana Buły z Piasta Tuczempy.

Czarni Jasło zajmują 16. miejsce w tabeli. W pięciu meczach zdobyli 5 punktów (bilans 1-2-2, bramki 8-8). Jak dotąd wygrali tylko jeden mecz, pokonując na swoim stadionie Głogovię Głogów Małopolski.

Wszystkie statystyki przemawiają na korzyść Lechii. Obie drużyny dzieli w tabeli różnica aż ośmiu miejsc. Jedynie ilość straconych goli obie drużyny mają identyczną - po 8. Ekipa trenera Ryszarda Skuby nie rozpieszcza zbytnio kibiców. Po dobrym meczu, szczególnie w II połowie, byli w stanie pokonać ówczesnego lidera Głogovię, by cztery dni później przegrać po słabej postawie w Pruchniku ze Startem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Widocznie wygrana z Głogovią zaszkodziła drużynie jasielskiej. Szkoda straconych punktów w Pruchniku. Czy Czarni zrehabilitują się za tą niechlubną porażkę w pojedynku z Lechią? Przekonamy się o tym w sobotę około godziny 18. Nie są faworytem (tak też było z Głogovią), co może dobrze wróży. Bez zaklinania rzeczywistości, muszą zacząć punktować, żeby w miarę spokojnie myśleć o utrzymaniu. Ta liga ma też to do siebie, że często decyduje dyspozycja dnia.

W pozostałych meczach VII kolejki:
Błękitni Ropczyce - Ekoball Stal Sanok 0-1
Izolator Boguchwała - Start Pruchnik (s. 16)
Polonia Przemyśl - Korona Rzeszów (s. 17)
Igloopol Dębica - Głogovia Głogów Małopolski (s. 17)
Piast Tuczempy - Orzeł Przeworsk (s. 17.30)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Stal II Mielec (s. 17.30)
Stal II Stalowa Wola - Partyzant Targowiska (n. 15)
Resovia II Rzeszów - Sokół Nisko (n. 17)
Legion Pilzno - Wisłok Wiśniowa (n. 17)
JKS Jarosław - Karpaty Krosno (n. 17)