Hitem V kolejki rozgrywek w klasie okręgowej są derby Ostoja Kołaczyce - Tempo Nienaszów. Pozostali nasi V - ligowcy grają u siebie. LKS Czeluśnica podejmuje Markiewicza Krosno, a LKS Skołyszyn - Orła Faliszówka.
Emocje na stadionie w Kołaczycach gwarantowane. Ostoja po trzech porażkach z rzędu, wygrała w minionej kolejce w Krośnie z Markiewicza, czym sprawiła sporą niespodziankę. Markiewicza przeżywa wyraźne problemy, ale nie zmienia to faktu, że drużyna Stanisława Nowaka po tak nieoczekiwanym sukcesie będzie zbudowana i zmotywowana. Dwie bramki - pierwsze w barwach Ostoi - w Krośnie zdobył Damian Kulig.

Tempo Nienaszów wygrało trzy kolejne mecze i nie zamierza na tym poprzestać. Fot. Bogdan Hućko

Natomiast Tempo Nienaszów po wpadce na inaugurację rozgrywek w Posadzie Górnej, wygrało trzy kolejne mecze i zamierza podtrzymać zwycięską passę w Kołaczycach. Cztery gole zdobył Arkadiusz Majka, a trzy Marcin Walczyk. Z 11 bramek zdobytych przez Tempo, aż siedem padło łupem wspomnianego duetu. W meczu z LKS Skołyszyn, mimo zwycięstwa, Tempo nie zagrało zbyt dobrze, ale w trudnych chwilach grający trener Grzegorz Munia przesądził o losach spotkania.
Mecz w Kołaczycach w niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 16. Sędziują: Tomasz Jagieła oraz Marcin Szczur i Dawid Głowacki.

Natomiast już w sobotę, 22 sierpnia, na stadionie dawnej Nafty przy ul. Sportowej w Jaśle LKS Czeluśnica w roli gospodarza spotyka się z Markiewicza Krosno. Rywale mają wielkie problemy kadrowe. Natomiast ekipa trenera Roberta Mastaja nawet jak dobrze gra, to przegrywa. Wychodzi brak zgrania zespołu, który został zbudowany niemal od nowa w przerwie letniej oraz widoczne są braki kondycyjne u niektórych zawodników, którzy pracując za granicą nie mieli szans na budowanie formy na ligę.
Obie drużyny w tabeli dzieli różnica tylko 2 punktów. Markiewicza z dorobkiem 5 punktów (bilans 1-2-1) zajmuje 12. miejsce, a LKS Czeluśnica ma 3 punkty (1-0-3) i jest 15. w tabeli. W minioną środę obie drużyny wygrały mecze pucharowe i awansowały do II rundy okręgowego Pucharu Polski. LKS Czeluśnica pokonał Sobniów Jasło 2-0, a Markiewicza - Team 17 Szebnie 5-1.
Początek meczu w sobotę o godz. 16.30. Sędziują: Albin Kijowski oraz Tomasz Pikuła i Maciej Solecki.

W Skołyszynie czekają na pierwsze zwycięstwo. Po dwóch porażkach, zespół Roberta Podkulskiego zdobył pierwszy punkt z Markiewicza Krosno, a w meczu z Tempem Nienaszów strzelił pierwsze dwa gole w sezonie. Wreszcie czas na zwycięstwo.
Orzeł Faliszówka wcale nie ułatwi gospodarzom tego zadania. Do tej drużyny od lat przylgnęło miano nieobliczalnej drużyny. W tym sezonie maja na koncie 2 zwycięstwa (z Beskidem Posada Górna 2-0 i Szarotką Uherce 3-1) oraz dwie porażki ze Startem Rymanów 0-1 i Naftą Jedlicze 0-2.
We wspomnianym meczu z Tempem, Skołyszyn miał kilka znakomitych okazji do zdobycia goli, ale wykorzystał tylko dwie. Szwankuje skuteczność, a zawodników zapewne frustruje trafianie w słupki i poprzeczki. W tej klasyfikacji zespół ze Skołyszyna byłby liderem.
Początek meczu w niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 15. Sędziują: Dawid Klamut oraz Dariusz Łuksa i Krzysztof Łuksa.

W pozostałych meczach V kolejki grają:
Beskid Posada Górna - Grabowianka Grabówka (s. 17)
Nafta Jedlicze - Arłamów Ustrzyki Dolne (s. 17)
Przełom Besko - Wisłok Sieniawa (n. 14)
Start Rymanów - Cosmos Nowotaniec (n. 15)
Kotwica Korczyna - Iskra Przysietnica (n. 15)
Przełęcz Dukla - Zamczysko Odrzykoń (n. 16)
Szarotka Uherce - Brzozovia Brzozów (n. 16.30)