W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się konkurs czytelniczy dla młodzieży "Rzeczy Specjalne".
W środę (5 października) w ramach projektu "Biblioteka zawsze po drodze" odbył się konkurs czytelniczy dla młodzieży "Rzeczy Specjalne".

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością fabuły książki Marcina Szczygielskiego "Oczy Michaliny". W pierwszej części rozwiązywali test, składający się z pytań dotyczących bohaterów i zdarzeń opisanych w książce. Następnym etapem było wybranie spośród przygotowanych słów, tych które najlepiej opisywały jakie właściwie są te Rzeczy Specjalne. Ostatnie zadanie polegało na przyporządkowaniu opisów i zdjęć do każdej kategorii Rzeczy Specjalnych.

Choć zadania na pierwszy rzut oka wydawały się proste, wymagały od uczestników nie tylko gruntownej wiedzy na temat książki, ale również skupienia, logicznego myślenia i łączenia faktów.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży, popularyzacja książek polskich autorów, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania faktów, sprawdzenie znajomości przeczytanych treści oraz wzbogacenie słownictwa poprzez obcowanie z językiem literackim.

Po przeliczeniu punktacji, jury ogłosiło wyniki:
- I miejsce - Martyna Fortuna - Zespół Szkół w Dębowcu
- II miejsce - Natalia Żmijewska - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle
- III miejsce ex aequo - Milena Gałuszka i Zuzanna Wojcieszek - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle

Wręczenie nagród nastąpi podczas spotkania autorskiego z Marcinem Szczygielskim, które zostało zaplanowane na 20 października 2022.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.