110 osób uczestniczyło w VI edycji Marszobiegu w Dobrucowej, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej.
W niedzielę (16 października) w Dobrucowej odbył się VI Marszobieg Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 110 osób.

Po przywitaniu wszystkich przez głównego pomysłodawcę Jarosława Lulę Sołtysa wsi Dobrucowa, uczestnicy przeszli pod pomnik gdzie minutą ciszy uczczono poległych oraz zmarłego w poprzednim miesiącu Wójta Gminy Tarnowiec Wiktora Barańskiego, który włożył wiele pracy i starań w budowę pomnika w lesie w Dobrucowej, przy którym zebrali się uczestnicy.

VI Marszobieg w Dobrucowej

Kolejno delegacje przedstawicieli władz samorządowych: Wiceprzewodnicząca Radny Gminy Teresa Grzesik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomiej Smyka oraz przedstawiciel lokalnej społeczności reprezentowanej przez Sołtysa Jarosława Lulę złożyły kwiaty.

Następnie wszyscy wyruszyli na trasę marszobiegu biegnącą w lesie w Dobrucowej na dystansie 3km i 6km. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek, oraz mógł posilić się gorącą kiełbasą, kawą i herbatą oraz ciastem przygotowanym przez Panie z KGW Dobrucowa.

VI Marszobieg w Dobrucowej

- Dziękujemy strażakom z OSP Tarnowiec i OSP Dobrucowa, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dobrucowej, Masarni w Dobrucowa oraz wszystkim, którzy włączyli się w aktywną pomoc przy organizowaniu imprezy - GOK Tarnowiec.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.