Oficjalne przekazanie oraz poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Załęże odbyło się w sobotę (24 września).
W sobotę (24 września) odbyło się uroczyste poświecenie i przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Załężu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes - Benz ATEGO 1326 AF.

Samochód został zakupiony w ramach dotacji otrzymanej z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 300 000,00 złotych oraz ze środków własnych Gminy Osiek Jasielski w wysokości 112 000,00 zł.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Załężu, którą celebrował proboszcz parafii Ks. Marian Drozd wraz z Ks. Rafałem Brejem. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się na plac przy remizie OSP w Załężu, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazanie samochodu pożarniczego.

Uroczystego przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego naczelnikowi oraz kierowcy OSP w Załężu dokonał Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski, Maria Kurowska Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Bogdan Rzońca Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście oraz gospodarz gminy Andrzej Stachurski, który podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków na zakup samochodu strażackiego oraz wspierają działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. Wyrazy wdzięczności w imieniu Zarządu oraz jednostki OSP w Załężu wyraził również Prezes OSP Stanisław Zoła.

przekazanie samochodu OSP Załęże

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dla zasłużonych i wyróżniających się strażaków jednostki OSP w Załężu.

W uroczystości wzięli udział: Maria Kurowska Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Bogdan Rzońca Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Skiba Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Piotr Śmietana Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Stanisław Święch Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie, Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski, Aneta Jarecka Sekretarz Gminy, Piotr Wojdacz Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi z poszczególnych miejscowości, Daniel Socha Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Osieku Jasielskim, Józef Jurusik Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Osieku Jasielskim oraz druhowie strażacy z jednostki OSP w Załężu i wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Osiek Jasielski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.