Podczas "Trzeźwego weekendu" (15-16 października) funkcjonariusze zatrzymali 59 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wśród nich byli kierowcy z powiatu jasielskiego.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę (15-16 października), podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 19 744 kierujących. Podczas działań ujawnili 59 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 29 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 30 za przestępstwo.

- Policjanci na terenie powiatu jasielskiego wykonali 1274 kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. W wyniku prowadzonych działań ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. W sobotę w Szebniach kierująca prowadziła samochód marki Skoda mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. W niedzielę w Dębowcu kierujący osobowym volkswagenem miał w organizmie 0,7 promila, w tym samym dniu równiez w Niegłowicach zatrzymany do kontroli motorowerzysta miał w organizmie 2,6 promila alkoholu - informuje komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy KPP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.